Burak Yılmaz, Fenerbahçe’ye meydan okudu

Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz, Fenerbahçe maçıyla ilgili olarak “Eğer Kayserispor olmuyorsa kimin şampiyon olduğunun bizim için bir önemi, değeri yok. Korkmadan ayaklarımız yere basarak, Kayserispor’a yakışır bir şekilde oraya bir meydan okumaya gideceğiz” dedi.

Süper Lig’de 41 puanla 13. sırada giren Kayserispor, ligin 36. haftasında Fenerbahçe’ye konuk olacak. Sarı-kırmızılı ekip, maçın hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü. Teknik direktör Burak Yılmaz yönetimindeki antrenmanda futbolcular İstasyon çalışması ve çift kale maç yaptı. Teknik direktör Burak Yılmaz ile futbolcular Mehdi Bourabia ve Otabek Shukurov antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe karşısında kendilerine yakışır bir oyun ortaya koyacaklarına inandığını belirten Burak Yılmaz, “Geçen haftaki 2 puanı almış olsaydık, şu an daha rahat konuşuyor olurduk. Şu an Fenerbahçe maçımız var, daha önümüzde 3 maçımız var. Hiçbir şey bitmedi. Fatih Karagümrük maçını kazansak da bitmiyordu. Onu bir kenara bırakıp kaçırdığımız gollerle alakalı çalışıp, analizlerimizi yapacağız. Hepsini yaptık da. Buna konsantre olmak istiyoruz. Geldiğimizden itibaren en büyük problemimiz, kaçan goller. Çok gol kaçırıyoruz, cömertçe harcıyoruz. Üstüne çok da çalışıyoruz ama ne yazık ki bunu aşamadık. Bundan sonraki maçlarda yakaladığımız pozisyonları değerlendirirsek çok daha rahat maçlar oynayacağımızı düşünüyorum.

Fenerbahçe maçına gelince onların geçen hafta kaybettiği bir puan var ama onların ne kaybettikleri puan ne de şampiyonluk yarışında olmaları bizi ilgilendirmiyor. Eğer Kayserispor olmuyorsa kimin şampiyon olduğunun bizim için bir önemi, değeri yok. Korkmadan ayaklarımız yere basarak, Kayserispor’a yakışır bir şekilde oraya bir meydan okumaya gideceğiz. Fenerbahçe’ye, taraftarına saygımız sonsuz. Oldukları yarışta biraz geriye düştüler. Bizi ilgilendirmiyor. Kayserispor’un hedefleri doğrultusunda oraya kazanmaya gideceğiz” diye konuştu.

“Korkmadan cesurca oynayacağız”

Genç teknik direktör Burak Yılmaz açıklamasının devamında, “Korkmadan, cesaretli oynayacağız. Mağlup oluruz, berabere kalır ya da kazanırız, bunlar olacak. Üç ihtimalli bir oyun ama biz planımızı, programımızı kazanmak üzerine yapıyoruz. Kimseden de çekincemiz yok. Bu Fenerbahçe’yle değil de Galatasaray ya da Beşiktaş ile olsaydı biz yine kazanmaya gidecektik. Kayserispor’un kazanmak için oynadığı haftalar… Ben oyuncularıma inanıyor, güveniyorum. Hepimizin hedefi Kayserispor’u iyi yerlere getirmek. Bizim bir sözümüz var, onların bize bir sözü var. İnşallah önce biz sözümüzü tutacağız. Daha sonra da onların gereğini yapacağını düşünüyorum. Taraftarınıza çok teşekkür ederim. Son maçta da yağmura rağmen bizi çok iyi desteklediler” ifadelerini kullandı.

Mehdi Bourabia: Bizim için çok önemli bir karşılaşma

Kayserisporlu futbolcu Mehdi Bourabia ise “Çok önemli bir maç. Bizim de ligde kalabilmeyi garantilemek için 1-2 puana daha ihtiyacımız var. Dolayısıyla bu maç bizim için çok önemli. Konsantre olup kendi oyunumuza odaklanarak ve performansımızı üste çekerek orada da en iyi skoru almak istiyoruz. Önemli olan bizim o maçta kendi sergileyeceğimiz performansımız” diye belirtti.

Özbek futbolcu Shukurov da, “İyi hazırlanıyoruz. Fenerbahçe iyi takım. Konyaspor puan aldı, inşallah biz de puan almak istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x