Erdoğan, Kabine’nin ardından konuşuyor: Suriye sınırlarımız boyunca 30-40 kilometre derinliğinde bir güvenlik koridoru açacağız

T24 Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde başlayan Kabine toplantısı bitti. Beştepe’deki toplantıda ekonomideki son durum, fahiş fiyat artışı, seçim güvenliği ve terörle mücadele ele alındı.

Kabine’nin ardından konuşan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Yarın Filistin devlet başkanını ülkemizde ağırlayacağız. Mısır ziyaretimizin ardından Samsun ile başlayıp Ordu, Giresun, Rize ve Trabzon’da devam eden bir Karadeniz programı yaptık. 

Aliyev’i ziyaretlerinde tarihi başarısından dolayı tebrik ettik, ikili ve bölgesel hususları gözden geçirme fırsatı bulduk.

Seçim takviminin en sağlıklı şekilde işletilmesi, yargı ile birlikte yürütme olarak bizim görevimizdir. 

Deprem konutları nisan ayı hedefimizi 75 bin konuta çıkarıyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın hiç kimseye mahkum olmadan, bu süreci suhuletle tamamlamaktır.

Terörle mücadeleyi sınırlarımız içinde ve dışında önümüze çıkan engellere aldırmadan kararlılıkla devam ettiriyoruz. Bu yaz Irak sınırlarımızla ilgili meseleyi kalıcı olarak çözüme kavuşturacağız. Suriye sınırlarımız boyunca 30-40 kilometre derinliğinde bir güvenlik koridoru açacağız. Aynı şekilde gündemimizin öncelik sırasında en üst sıralarda yer alan ekonomi ile ilgili değerlendirmelerimizi de birazdan aktaracağız. 

Bize ne şuradan, buradan gibi bir ifade duyarsanız bilin ki bunu söyleyen ya zır cahildir ya da gönüllü veya görevli bir 5. kol elemanıdır. Bizim sömürgemiz yok. Hiç olmadı. Bizim karşılıksız gelir getirecek kaynaklarımız yok, hiç olmadı. Bizim bunlar üzerine kurulu siyasilere, emperyalistlere teslim mi olacağız? Hayır, asla.

Suriye’nin gözlerimizin önünde parçalamaya çalışıldığını, hangi zihniyetlerin sahası haline getirildiğini gayet iyi biliyoruz.

Gazze’de temeli atılacak ilk Yahudi yerleşim binası tek başına bu vahşetin sebebinin başka hiçbir şey değil, sadece hırsızlık, ahlaksızlık, onursuzluk olduğunu göstermeye yetecektir. Filistin topraklarında İkinci Dünya Savaşı’ndan beri süren sistematik gasp eylemlerini meşrulaştıran hiçbir ülkenin ve halkın geleceği güvende olmayacaktır. Bugün Filistin için reva gördükleri cinayet ve hırsızlık eylemleri yarın kendilerine uygulandığında bu ülkelerin ve halkların kimseden yardım isteyecek yüzleri bile kalmayacaktır. Acı ama gerçek olan bu tespitin amacı kimseyi tehdit etmek değildir. Sadece gelecekte neler yaşanacağını hatırlatmaktır.

Bilindiği gibi savunma sanayiinde son 21 yılda büyük aşamalar kaydeden Türkiye bu sayede sektörde yüzde 20’lerde olan yerlilik oranını yüzde 80’lerin üzerine taşımıştır.

Güncellenecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x