Okan Buruk, Ali Koç’a cevap verdi! ‘Benim hiç hakem arkadaşım yok’

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Kasımpaşa deplasmanında 4-3 kazandıkları mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Hücumda etkili olan bir takıma karşı mücadele ettiklerini belirten Okan Buruk, “Zor bir deplasmana geldik. Maç öncesinde de söylemiştim. Hücumda etkili olan bir takıma karşı oynadık. Oyunda da bunu gördük. İkinci yarı, ikinci topları almakta zorlandık. Bireysel olarak oyun içinde kalmakta zorlandığımız anlarda oldu. Gündüz maçı bizim için farkıydı. Bazen böyle şeyler olumsuz etkileyebilir. Oyuncuların maça adapte olmakta zorlandığını gördüm. Attığımız goller, giren oyuncuların katısı, oyun içinde kalmamız ve kazanacağımıza inancımız bize galibiyeti getirdi. Rakibimizi de kutlamak gerekiyor. Sami hoca geldikten sonra Kasımpaşa’nın geliştiğini biliyoruz. Bugün de büyük bölümde bizden daha çok pozisyona girdiler. Milli takım arasına kazanarak girmek istiyorduk. Eksiklerimiz var, hazır olmayanlar var. Kazanmak önemliydi, mutluyum. Taraftarlarımıza da teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

“GEÇİŞ OYUNU YEMEMİZ BİZİ ZORLADI”

Geçiş oyunu yemelerinin kendilerini zorladığını belirten Okan Buruk, “Bireysel yeteneğe bir şey yapamazsınız. Savunmadan çok orta sahada bizim için güçlü olmayan taraftı. İkinci topları rakibin alması ve geçiş hücumu yememiz bizi zorladı. Bundan önceki maçlarda da analizde bu çıkmıştı. Yüzde 60’a yakın topa sahip olduk ama pas yüzdemizin yüksek olması gerekiyordu. Geçişlere çok izin verdik. Kanat oyuncuları ve Da Costa etkili oyunculardı. Önde 5 etkili oyuncusu vardı. Defansif olarak zorlanmamız normal” diye konuştu.

“VINICIUS DEĞERLİ BİR GOL ATTI”

Galibiyet golünü kaydeden Carlos Vinicius ile ilgili de konuşan Buruk, “Ben Vinicius’un gol atmasına çok sevindim. Onun da bu gole ihtiyacı vardı. Antrenmanlarda da daha iyiye gidiyordu. Buraya alıştı. Onun için önemliydi. Galatasaray’a önemli hizmet edeceğini gösterdi. Değerli bir gol attı” dedi.

“KÖTÜ OYNARKEN DE KAZANMAK ÖNEMLİ”

Gündüz maçı oynamanın kendilerini etkilediğini belirten tecrübeli teknik adam, “Bu bizi etkiledi. Çimler uzun ve kuruydu. O zorluğu yaşadık. İlk kez 5, 6 gün antrenman yaparak maça çıktık. Normalde 3 günde 1 maç oynuyorduk. Kazandığımız için değerli. İki takımda yarış içinde. Her maçı kazanmak için çıkıyoruz. Galibiyet serimiz 11 oldu. Kötü oynarken de kazanmak önemli. Kötü oynarken de aynı hırsı ve bitirişi göstermek de önemli oluyor” ifadelerini kullandı.

“ICARDI YÜZDE 100 İLE OYNAMIYOR”

Mauro Icardi’nin sakat sakat oynamaya devam ettiğini belirten Okan Buruk, “Icardi’nin bir sakatlığı var. Yüzde 100 ile oynamıyor. İdare ederek oynuyor. 17 günlük bir ara var. Onu burada dinlendireceğiz. Hatayspor maçına daha iyi şekilde çıkacak. Oyun içinde aksiyon içindeydi. Golü atamadık ama yine önde çok kalabalık ve kaliteli ayaklara sahip olmamız maçı çevirme ışığını bize gösterdi. 3-3’ü hızlı şekilde yaptık o çok önemliydi” diye konuştu.

Okan Buruk, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un açıklamalarıyla ilgili gelen bir soru üzerine sözlerini şöyle tamamladı:

“Ali Koç’un açıklamalarının tamamını dinlemedim. Talihsiz bir açıklama, ne demek istediğini de anlamadım. Benim hiç hakem arkadaşım yok. Olabilirdi de. Hepimiz arkadaş olabilsek keşke. Hakem arkadaşım olmadı, olmasını da garip bulmuyorum. Neden böyle bir açıklama yapıldı, birçoğunda olduğu gibi anlamadım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x