Son dakika: Bakan Işıkhan’dan emeklilere bayram ikramiyesi ve destek açıklaması: Çalışmalarımız devam ediyor

ASLIHAN ALTAY KARATAŞ Ankara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere yeni desteklerin müjdesini vererek “Emekliler Yılı’yla ilgili desteklerimiz olacak. Çalışmalar devam ediyor” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen Kabine’den sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Işıkhan, emeklilerin 3 bin liralık bayram ikramiyeleriyle ilgili soru üzerine “Ödeme günlerini planlıyoruz. Bayramdan önce emeklilerimizin hesabına aktarmış olacağız. Biz her zaman en iyi rakamları vermeyi arzu ederiz. Ancak koşullar doğrultusunda hareket ediyoruz. İnşallah daha iyi hizmetlerimiz olacak” yanıtını verdi.

EMEKLİLER YILI ÇALIŞMASI

Emekliler ile ilgili yeni çalışmaların müjdesini veren Işıkhan, “Emekliler Yılı’yla ilgili desteklerimiz olacak. Çalışmalar devam ediyor” dedi. Bağ-Kur prim eşitlemesi düzenlemesi konusunda seçim sonrası çalışma olup olmayacağına ilişkin soruya ise Işıkhan’ın yanıtı, “Orta vadeli o da planlarımızın arasındaydı. Düzenleme içine alacağız tabi. istihdamı arttırmak, kayıt dışılığını azaltmak bizim en önemli hedeflerimiz arasında” oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x