Son dakika: Kahramanmaraş ve Adana’da peş peşe depremler! Az önce yine sallandı…

Kahramanmaraş 6 Şubat 2023’te meydana gelen iki büyük deprem ile sarsıldı. Asrın felaketi 11 ilde büyük yıkıma sebep oldu. Binlerce bina enkaz yığınına dönerken altında kalan 53 binden fazla insan hayatını kaybetti, 107 bin 204 kişi de yaralandı. Bölgede korkutan sarsıntılar devam ediyor. Depremler peş peşe geldi, AFAD ilk verileri verdi… İşte son gelişmeler…

KAHRAMANMARAŞ GECE BOYUNCA SALLANDI

Kahramanmaraş beşik gibi sallanıyor. Depremler gece boyu sürdü.  Göksun merkezli depremler saat 04.00, 04.02, 04.07, 04.11’de yaşandı. Ortalama büyüklük 3 civarı olarak açıklandı. Aynı yerde az önce bir deprem daha oldu. AFAD’dan gelen açıklamada depremin büyüklüğü 3.1 olarak duyuruldu. Saat 06.00 sularında yaşanan sarsıntının derinliği ise 7 km olarak ölçüldü. 

KÜÇÜK ÇAPLI SARTSINTILAR DEVAM EDİYOR

Öte yandan Dulkadiroğlu, Elbistan ve Nurhak ilçelerinde de çok sayıda küçük çaplı sarsıntılar oldu. Şuan için olumsuz bir ihbar yok.

ADANA’DA GECE YARISI DEPREM

Kandilli Rasathanesi tarafından yayınlanan son depremler raporuna göre Adana’da merkez üssü Aladağ olan 3,1 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem saati 01:11 olarak belirlenirken derinliği ise 5.0 km olarak ölçüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x